Biežāk uzdotie jautājumi

Vai es varu izvēlēties sava dzīvokļa apdari?

Dzīvokļa apdari ir iespējams izvēlēties projekta būvniecības sākumstadijā. Mēs piedāvājam piecas dažādas apdares kolekcijas, lai ikviens potenciālais dzīvokļa īpašnieks var atrast sev piemērotākos apdares materiālus, kā arī santehnikas piedāvājuma veidu. Pārdošanas konsultanti informēs par termiņu līdz kuram ir nepieciešams veikt apdares izvēli, kā arī tas tiek parādīts dzīvokļa rezervācijas līgumā.

Vai es varu apskatīt dzīvokli ēkas būvniecības laikā?

Nē, dzīvokli nav iespējams apskatīt ēkas būvniecības laikā. To būs iespējams izdarīt tikai pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā.

Cik ilgā laikā būs pabeigta māja un kad es varu veikt dzīvokļa apskati?

Projektu “Merks Magnolijas” ir plānots pabeigt 2023. gada pirmajā pusgadā, attiecīgi dzīvokļa apskate ir iespējama pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā. Ēkas gatavības pakāpei ir iespējams sekot līdzi projekta mājaslapas sadaļā “Par projektu”.

Vai es varu regulēt siltumu savā dzīvoklī?

Jā, katrā dzīvoklī ir iespējams regulēt siltumu. Ikvienā projekta “Merks Magnolijas ” dzīvoklī tiek uzstādīti radiatori ar termoregulatoriem. Tas ļauj katrā dzīvokļa istabā atsevišķi uzturēt sev vēlamo temperatūru. Izdevumi par siltumu tiek skaitīti pēc patērētā apjoma, jo katram dzīvoklim ir savs individuālais siltuma skaitītājs.

Cik daudz saules gaismas iespīd dzīvoklī?

Saules gaismas daudzums dzīvoklī ir atkarīgs no tā, kur ēkā un kurā stāvā dzīvoklis ir izvietots. Ja dzīvokļa logi ir vērsti uz austrumiem, tad saule iespīdēs rīta pusē, ja logi ir vērsti uz rietumiem, tad būs iespēja baudīt vakara sauli. Dienvidu puses logi nodrošina visilgāko saules gaismu.

Kad man būs nepieciešams sākt maksāt hipotekārā kredīta maksājumus, ja ēka atrodas būvniecības stadijā?

Hipotekārā kredīta maksājumu būs nepieciešams sākt tikai pēc īpašuma pārreģistrācijas zemesgrāmatā uz Jūsu vārda. Tātad vispirms ēka tiek pabeigta un nodota ekspluatācijā, pēc tam tiek veikta dzīvokļu reģistrācija zemesgrāmatā un kadastra numura piešķiršana katram dzīvoklim. Tālāk klientam ir nepieciešams slēgt aizdevuma līgumu ar banku un pirkuma līgumu ar mums, un tikai pēc abu līgumu parakstīšanas, īpašums tiek pārreģistrēts uz Jūsu vārda un ir nepieciešams sākt maksāt hipotekāro kredītu.

Kas ietilpst norādītajā cenā?

"Dzīvoklis ar pilnu iekšējo apdari, kas iekļauj sienu krāsojumu, grīdas klājumu, santehniku (vannas istabas un tualetes aprīkojums).

Kas neietilpst norādītajā cenā?

Atsevišķi ir jāiegādājas personīgā autostāvvieta un/vai noliktava, ja vien pie konkrētā projekta nav norādīts citādāk. Klients sedz kancelejas un valsts nodevu, notāra un banku pakalpojumu izmaksas."

Kuri dzīvokļi ir pieejami?

Pieejamos dzīvokļus var apskatīt katra konkrētā projekta mājas lapā, kur atzīmēti brīvie dzīvokļi.

Kā ir iespējams apskatīt dzīvokli?

"Ja projekts ir būvniecības stadijā, tad dzīvokli apskatīt nevar, bet mūsu pārdošanas konsultanti parādīs interesējošā projekta stāvu plānus, vizualizācijas (ar interjeru, eksterjeru) un citus informatīvos materiālus. Ja projekta būvniecība ir pabeigta – aicinām sarunāt tikšanos ar pārdošanas konsultantu šeit. "

Kādas ir dzīvokļu cenas? Kāda ir cena par kvadrātmetru?

"Aicinām skatīt dzīvokļu cenas mājaslapā pie konkrēta projekta. Ja cena nav skaidra vai nav publiskota, aicinām sazināties ar mūsu pārdošanas konsultantiem šeit."

Ar kādu apdari dzīvokļi tiek pārdoti?

Dzīvokļi tiek pārdoti ar pilnu iekšējo apdari, kas iekļauj sienu krāsojumu, grīdas klājumu, santehniku (vannas istabas un tualetes aprīkojums).

Kā iespējams rezervēt dzīvokli?

Jebkuru dzīvokli (gan būvniecības stadijā esošam, gan pabeigtam projektam) var mutiski rezervēt, sazinoties un satiekoties ar mūsu pārdošanas konsultantiem. Šī rezervācija ir spēkā 5 darba dienas. Ja projekts ir būvniecības stadijā, pēc mutiskās rezervācijas ir jānoslēdz rokas naudas līgums. Pēc tam piecu darba dienu laikā ir jāsamaksā rokas nauda 15% apmērā no pirkuma summas. Pirkuma summa iekļauj pilnu darījumu, ieskaitot personīgo stāvvietu un noliktavu, ja izvēlēsies tās iegādāties. Ja projekta būvniecība ir pabeigta, pēc mutiskās rezervācijas ir jānoslēdz pirkuma līgums.

Ar kādiem papildus maksājumiem man ir nepieciešams rēķināties, iegādājoties dzīvokli?

Veicot dzīvokļa iegādi ir nepieciešams rēķināties ar vairākiem papildus maksājumiem: līguma maksa bankai par kredīta līguma vai darījuma konta izveidi (ja tiek ņemts hipotekārais kredīts), maksājums par notāra pakalpojumiem, hipotēkas reģistrācija zemesgrāmatā, kā arī ar zemesgrāmatu saistītās nodevas.

Kurā brīdī, iegādājoties dzīvokli, man ir nepieciešams griezties bankā?

Merks pārdošanas konsultanti iesaka vērsties bankā tiklīdz esat nolēmuši meklēt savu sapņu dzīvokli, lai precīzi uzzinātu savas kreditēšanas iespējas un ar kādu naudas summu varat rēķināties dzīvokļa iegādei. Merks sadarbojas ar vadošajām Latvijas bankām un kredīta piešķiršanas iespējas tiek izvērtētas arī projekta būvniecības stadijas laikā.

Kāda ir apsaimniekošanas maksa mēnesī?

Tas ir atkarīgs no attiecīgā projekta specifikas un apsaimniekotāja – aktuālo informāciju vislabāk noskaidrot, sazinoties ar mūsu pārdošanas konsultantiem.

Kādi ir komunālie maksājumi mēnesī?

"Tas ir atkarīgs no konkrētā projekta, apsaimniekotāja, dzīvokļa lieluma, ēkas energoefektivitātes, kā arī resursu izmantošanas. Visos projektos komunālie maksājumi tiek aprēķināti, automātiski nolasot dzīvokļa individuālo skaitītāju rādījumus, kas nozīmē, ka dzīvokļa īpašniekam pašam tie nav jānolasa un jāiesniedz. Visos mūsu projektos ir iespējams regulēt temperatūru pēc saviem ieskatiem."

Vai iegādājoties dzīvokli īpašumā nonāk arī zeme?

Jā, iegādājoties dzīvokli Jūsu īpašumā nonāk arī domājamās daļas no konkrētās ēkas un zemes.

Vai es varu iegādāties dzīvokli ar izpirkuma tiesībām?

Nē, šobrīd nav iespējams iegādāties dzīvokli ar izpirkuma tiesībām.

Vai dzīvojamajos projektos ir pieejamas autostāvvietas?

"Tas ir atkarīgs no projekta – mēdz būt gan āra, gan slēgtās, gan pazemes stāvvietas. Personīgās autostāvvietas un noliktavas nav iekļautas dzīvokļa cenā, ja vien pie konkrētā projekta nav norādīts citādāk."